İMMÜNOTERAPİ

image

İmmünoterapi; vücudun bağışıklık sistemini kullanarak istenmeyen hücrelerin yok edilmesini amaçlayan bir tedavi yöntemidir. Bu sadece kanser hücrelerinde değil özellikle son zamanlarda çok sık duyduğumuz Covid-19 için de kullandığımız bir yöntemdir.

 

İmmünoterapi için vücuttaki kanser hücrelerinin bağışıklık sistemine tanıtılması gerekir. Biz kanser hücrelerini vücudun bağışıklık sistemine sunarak onu yok etmesini istiyoruz. İmmünoterapi bazen aşı tedavisi ile de karıştırılıyor. Hatta bu tedavi ilk olarak Güney Amerika'da ki bazı ülkelerde uygulanmaya başladığı için pek çok hastamız o dönemde bu ülkelere tedaviye gitmek istedi. İmmünoterapi yöntemi ve aşı tedavileri dünyanın artık her yerinde uygulanıyor. Bu tedaviler için farklı ülkelere gitmeye gerek yok. Ülkemizde de mevcut ve gerektiği takdirde kullanılıyor. Yan etkisi kemoterapiye nazaran oldukça az ve hastalara açısından çok daha kolay tolere ediliyor.

 

Bazı kanser tiplerinde gerçekten çok yararı görülüyor. Özellikle son 5 yıldır bizde de oldukça yaygın olarak kullanılıyor. Çünkü vücudun kendi bağışıklık sistemi o tümör hücresini tanıdığı zaman çok daha etkili bir şekilde yok edebiliyor.

 

İLETİŞİM

RANDEVU FORMU